Co należy tak naprawdę wiedzieć o niewielkich domkach? Dobre porady od ekspertów

Posted on 18/12/2018 7:28am

Zauważyłem, iż niewielkie domy są ostatnio na czasie. Być może dlatego, że w końcu jest kryzys gospodarczy, a więc nawet jeśli Polacy decydują się już na postawienie domu, to generalnie rezygnują z większych przestrzeni. Uważam, iż w sumie to ma sporo sensu.
Szczególnie, że mały dom tak czy siak może zagwarantować naszą satysfakcję, świetne warunki do radosnego życia. Sam posiadam nieduży dom i absolutnie nie narzekam. Choć naturalnie poważnie zastanawiam się nad tym by choćby zbudować za kilka lat trochę większy dom - serwis - - posiadam sporą działkę, więc nie stanowi to kłopotu. No dobrze, lecz to przecież artykuł na temat niedużych domów - bez piętra...

przykład domy w stylu angielskim
Author: Matty Ring
Source: http://www.flickr.com
Na samym początku istotne jest to by wybrać odpowiednie projekty małych domów jednorodzinnych - bardzo dobrze pamiętam, że w moim przypadku był duży kłopot z tym by porozumieć się. A więc ja, małżonka oraz dzieci, zdecydowanie mieliśmy inne spojrzenie na architekturę. Jednakże jakoś porozumieliśmy się - całe szczęście, bo w zasadzie bardzo zależało mi na terminach. Sądziłem, że nie ma najmniejszego sensu nadal najmować mieszkanie, ponieważ to niemały wydatek.

Jestem także oszczędną osobą - tzn. może nie jestem stereotypowym poznaniakiem, lecz prawda jest taka, że skoro mogę trochę zaoszczędzić, to z jakiej racji nie miałbym skorzystać z ciekawych alternatyw? A więc najzwyczajniej projekt domu zakupiłem nie w warszawskim biurze architektonicznym, lecz w Internecie. Bez żadnego trudu można trafić na takie projekty domów parterowych, które pod dosłownie każdym względem są OK. Być może nie jestem jakoś wybredny, lecz znam się nieco na projektach architektonicznych.

Użyłem sprytnej sztuczki. Sprawiłem, iż wnętrze mojego małego mieszkania może się wydawać sporo większe. Zainstalowałem tam wiele szklanych elementów, które przecież optycznie zwiększą każdą przestrzeń. Efekt jest prawdziwie imponujący. A tutaj przykładowe elementy, które mi w całym przedsięwzięciu bardzo pomogły - że za często myślimy, iż jeżeli nie stać nas na spory dom jednorodzinny, automatycznie musimy poczekać kilka lat na lepsze czasy. Myślę, że takie myślenie jest chybione - w końcu nieduży domek jest o wiele tańszy, a nie powinno się żyć ponad stan. Czyli akurat w tym artykule mogłeś się dowiedzieć odrobinę na temat projektów. Jednakże to nie koniec - obiecuję, iż codziennie będę zamieszczał ciekawe porady na temat małych domów.

Tags: Polacy, kryzys gospodarczy, żona, rodziny, warunki