Deficyt światła, niedobry humor, gorsze samopoczucie? No tak, mamy zimę. Co zrobić, byśmy poczuli się bardziej komfortowo?

Posted on 14/05/2020 8:34am

Niedobór światła szczególnie jesienną i zimową porą może spowodować ból głowy. Może spowodować wiele odmiennych, nieprzyjemnych objawów, pośród których depresja zasłużyła na szczególne wyszczególnienie. Z zbyt małej ilości światła nasze samopoczucie jest znacznie gorszy, nasza chęć do życia gdzieś się ulotniła.

leczenie światłem
Author: Keoni Cabral
Source: http://www.flickr.com
Sami jesteśmy zdziwieni, boimy się, że te zmiany to wstęp jakiejś tajemniczej i niebezpiecznej choroby. Aż trudno dać temu wiarę, ale za tego typu zmiany, dokuczliwe oznaki odpowiada tak, wydaje się bezpieczna sytuacja, jak niewystarczająca ilość światła. Jaki jest na to sposób? Czy można z tym walczyć?

No tak, gdybyśmy posiadali nadprzyrodzoną siłę to moglibyśmy zwyczajnie coś z tym zrobić i nie mieć z tym kłopotu. Prawie jak superbohaterowie wywalczylibyśmy więcej słońca w okresie, gdy za często jest nieprzyjemnie i depresyjnie (lampy na depresję Ilumina). To by rozwiązało problem , a my nie posiadalibyśmy więcej takich problemów. To naturalnie scenariusz na film animowany lub film fantastyczny, my z kolei niestety mamy ograniczone szanse na zmianę. Pomarzyć zawsze można, gorzej jednak,gdy w rzeczywistości nic się nie zmienia, a my nadal musimy radzić sobie ze stanem, który przypomina depresję. A może wyjechać do egzotycznych krajów? W środku zimy?

Lampa antydepresyjna
Source: www.ilumina.pl
Gdyby każdy tak mógł to czemu nie. Co prawda pewnością, tego typu wyjazdy są coraz bardziej popularne, jednakże na niezbyt długi czas. Wiele osób planuje przykładowo takie wyjazdy w okresie świątecznym, albo bardziej na początku stycznia, bo wówczas jest taniej. No tak, to niezwykle interesująca szansa, jednak krótka i dość kosztowna. Jeśli mielibyśmy ochotę naprawdę poczuć to południowe słońce musielibyśmy spędzić w takim klimacie chociaż z dwa miesiące. Bo jeśli sobie pomyślimy, że jesień i zima w Polsce to co najmniej pół roku szarości, to sprawa jest jasna. Więc jeśli nie to, co możemy zrobić? Najlepszym, najbardziej ekonomicznym i niezawodnym sposobem jest lampa do światłoterapii.Coraz więcej ludzi korzysta z tej opcji, gdyż zauważalne zmiany gwarantuje nasze lepsze samopoczucie, na lepsze funkcjonowanie i podejście o życia. W ogóle światłoterapia to najlepsza alternatywa na jesienno-zimowy zbyt mało światła (skuteczne lampy do światłoterapii). Tego typu terapia kontynuowana jest w domu, możemy ją prowadzić codziennie, a dobroczynne efekty zauważalne są błyskawicznie.

Tags: światło, słońce, depresja, samopoczucie, ból głowy.