Dom otulony w tkaninę

Posted on 24/10/2019 2:32pm

Przemija moda na zimne i sterylne wnętrza, wolne od tkanin dekoracyjnych. W związku z tym tkaniny są we wnętrzu wszechobecne. Te najbardziej popularne to dekoracje okienne, czyli zasłony, firany oraz rolety. To kropkę nad „i”, bez której okna pozostają nijakie. Co więcej, chronią nas, przed natrętnym wzrokiem intruzów.

Poduszka do ogrodu
Author: Dekoria.pl
Source: Dekoria.pl
Starajmy się więc wybierać je z rozwagą, aby przez dłuższy czas cieszyć się trafnym wyborem. Neutralne kolory to: biel, błękit, delikatny róż lub żółć. Takie odcienie nadadzą wnętrzu zdrowego blasku.

Nie możemy też zapominać o meblach tapicerowanych, narzutach na łóżko, obrusach, pościeli czy dekoracyjnych poduchach. Poduszek nigdy dość! Nie tylko wyganiają z mieszkania nudę, ale także dodają charakteru każdemu wnętrzu. Dzianiny futerkowe, aksamity, szydełkowe wzory, błyszczące kamienie – im ładniejszy materiał, tym bardziej interesujący efekt. Schowajmy na dno szafy stare poszewki i rozejrzyjmy się w poszukiwaniu nowych produktów do dekoracji domu.

Coraz bardziej popularne jest również stosowanie tkanin, jako dekoracji ściennej – ciekawej alternatywy dla tapet i farb. Istnienie tkanin nie ogranicza się tylko do tzw. reprezentacyjnych pomieszczeń w domu. Chętnie goszczą one również w kuchni czy łazience (siedziska przy parapetach, obite tkaniną krzesła itp.) Tkaniny trafiły również do naszych ogrodów. Kolorowe poduszki na meble ogrodowe spowodują, że meble ogrodowe będą tak samo wygodne jak kanapa w salonie.

Odpoczynek na zielonej trawie będzie jeszcze bardziej przyjemny! A w dniach letniego biwakowania świetnie sprawdzą się śpiwory dla dzieci. Noc przespana pod namiotem może być tak samo komfortowa jak w najwygodniejszym łóżku.

Na ogół nie zastanawiamy się jak niesamowicie obecna w naszym życiu jest tkanina i jak duży ma udział w aranżacji wnętrz. To dzięki tkaninie mamy szansę pokazać styl każdego pomieszczenia, gustownie je wystroić. Tkanina to głównie coś, dzięki czemu możemy dokonać stosunkowo taniego „liftingu” przestrzeni w której obcujemy.

Tags: materiał, salon, tkanina, chronić, biwakowanie