Fototapety w aranżacji mieszkań

Posted on 21/05/2020 8:10am

Jeszcze nie dawno aranżacje pomieszczeń wykorzystujące fototapety w pomieszczeniach uważane były za nietrafione projekty. Dziś ma miejsce spektakularny renesans fototapety w mieszkaniach.


Łóżko
Author: jessicadally
Source: http://www.flickr.com


Wybór fototapet jest dzisiaj niesłychanie szeroki i każdy znajdzie fototapetę dla siebie. Znajdziemy zarówno fototapety, które są doskonałymi zdjęciami widoków, kompozycjami fotograficznymi ludzi, zwierząt, przyrody bądź fototapety wieża Eiffela. Istnieje nawet opcja kompozycji własnej fototapety wykonanej na bazie zdjęcia swojego autorstwa. Kolorowe fotografie i grafiki w dużym formacie przełamują monotonną powierzchnię ścian. Jest to wyjątkowo jest widoczne w niewielkich wnętrzach, w jakich zaprojektowano fototapety z motywami przestrzeni otwartej zaprezentowanej w perspektywie zdjęcia. Prócz tego, iż ożywiają pomieszczenie bardzo oddziałują na nasze postrzeganie przestrzeni, która wydaje nam się ogromniejsza jak też zdecydowanie mniej przytłaczająca. Należy dodać, iż także sam motyw prezentowany na fototapecie ma astronomiczne znaczenie.


technologie


Nadzwyczaj ważne jest ażeby przed zleceniem wydruku fototapety zaplanować sobie styl pomieszczenia jak też główny motyw przewodni fototapety. Następnie warto zasięgnąć opinii przyjaciół albo członków rodziny jaka fototapeta wedle nich jest najlepszą opcją do wybranego mieszkania. Oprócz oczywiście istotnych atutów ozdobnych fototapet warto także zwracać uwagę na kwestie funkcjonalne. Tapety z podwyższoną odpornością są laminowane oraz lateksowe.
Istnieją też grube fototapety winylowe, jakie są wyjątkowe odporne. Bardzo popularne jest zestawienie szkła z fototapetą, które jest w szczególności polecane do takich wnętrz jak kuchnia, toaleta itd.

Tags: obraz, styl, zamówienie