Funkcjonalna dekoracja pomieszczeń – garść praktycznych rad

Posted on 25/02/2022 2:32pm

Powiem niezwłocznie, ten poradnik został stworzony przez faceta i dla faceta. W oczach kobiet będzie przesadnie uproszczony, dla designera domów wręcz prostacki. Ja jednakże mam na celu ułatwić facetowi, na którego barkach leży wykończenie domu własnoręcznie, niełatwy temat, jakim niewątpliwie jest wystrój wnętrz.
Stylowe wnętrze
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Zacznijmy od całościowej idei. Wiem, że pewnie nie odróżniasz, jak ja, sporej części gamy kolorów. Łatwiej będzie trzymać się podziału na kolory gorące-chłodne. To istotne w momencie, kiedy nakreślamy koncepcję naszego domu. Projekty (zobacz aplus design) wnętrz mogą być mocno użyteczne, minimalistyczne. Taki typ kojarzy się z nowoczesnością i czystością. W celu uzyskania takiego rezultatu, nie obejdzie się bez zimnych kolorów – beżu, srebra, żelaza. Meble muszą być surowe, trwałe, a do tego silnie funkcjonalne. Skromne zaaranżowanie pokoju ma spowodować, że będzie sprawiał wrażenie przestronnego. Z surowców na meble zaleca się szkło i metal. Pokoje tą manierą zaaranżowane mogą niestety niektórym wydawać się średnio przytulne.No ale jest inna opcja. wystrój (link tu...) można wykreować, malując głównie barwami gorącymi, czyli czerwienią, pomarańczem i zielenią, w tym temacie bez wątpienia pomoże architekt wnętrz. Zakątkiem, który bez wątpienia musi być najbardziej przytulnym w domu, jest sypialnia. Potem w rankingu powinna się znaleźć łazienka, jako pomieszczenie intymne. Modne są aranżacje łazienek w formie czysto funkcjonalnej, ale nie polecam tej możliwości. Pamiętaj za to o ważnej sprawie w aranżacji pomieszczeń sanitarnych – muszą być dobrze oświetlone i niezagracone, aby w ciemności nie obijać się o półki lub umywalkę.

Projektując kuchnie, pomyśl nad popularnym dziś konceptem połączenia jej z pokojem gościnnym. Aneks kuchenny całości pomieszczenia separuje się praktycznym barkiem. Wadą mogą być aromaty kuchenne, które potrafią uprzykrzać korzystanie z pokoju. W takim wypadku koniecznie zainwestuj w wydajny okap i wentylację.

I nadszedł koniec. Trzymam kciuki, by teraz aranżacje wnętrz okazały się choć trochę łatwiejszym dla ciebie tematem.

Tags: kolory, łazienka, design, poradnik, aneks kuchenny, dekorowanie