Główne zalety i wady ledowego oświetlenia, jego przewaga nad używanymi do tej pory źródłami światła.

Posted on 28/12/2018 7:18am

Producenci oświetlenia bez przerwy próbują wynaleźć nowe, bardziej wydajne i ekonomiczne, a równocześnie przyjazne dla otoczenia źródła oświetlenia. Era typowych żarówek już minęła, wprawdzie mogą one dać najbardziej naturalne światło, zbliżone do światła słonecznego, ale ich ogromnym minusem jest niska efektywność, jedynie kilka procent energii elektrycznej zamienia się na promienie świetlne, a cała reszta na energię cieplną.

Oświetlenie ledowe
Author: Elneo
Source: Elneo
Przez ostatnie kilkanaście lat ich miejsce zaczęły zajmować różnego rodzaju świetlówki, jednak one pomimo znacznie większej sprawności energetycznej także posiadały sporo wad. Do ich produkcji jest używana rtęć, która jest niezwykle szkodliwym związkiem, i dlatego w przypadku rozbicia są one groźne dla zdrowia.

Jednak ostatnio popularności zdobywa nowa technologia, która w ciągu krótkiego okresu czasu zrewolucjonizowała oświetleniowy rynek, a mianowicie chodzi o oświetlenie led.

Czy masz ochotę zbadać wątek opisany w tym tekście? Jeśli jesteś za, to czytaj pod adresem (https://www.wioleks.pl/) nowe interesujące wiadomości.

Różnego rodzaju diody w zastosowaniach elektrycznych używane były od lat, lecz dopiero ostatnie lata w znacznym stopniu poprawiły ich efektywność, pozwalając równocześnie na szersze wykorzystanie w źródłach światła.

Współcześnie żarówki LED są do kupienia w każdym sklepie elektrycznym. Klienci coraz chętniej je wybierają, gdyż mają sporo przydatnych zalet, i pomimo niezbyt niskiej ceny zakupu ich użycie jest bardzo ekonomiczne. Żarówki led po pierwsze zużywają niedużą ilość prądu, a oprócz tego posiadają bardzo dużą efektywność.

Taśmy led
Author: Nathan Duprey
Source: http://www.flickr.com
To sprawia, że dość wysoki na początku zakup zwraca się dość szybko na rachunkach za prąd, szacuje się że już po roku typowego użytkowania zakup tego typu ledowej żarówki już się będzie opłacał. Ledowe oświetlenie charakteryzuje się również bardzo wysoką trwałością, po pierwsze diody mają dużą żywotność, a oprócz tego są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, niż tradycyjne źródła światła.

Następnym dużym plusem oświetlenia ledowego są możliwości aranżacyjne.

Wejdź na naszą witrynę i czytaj to (https://montownia-drzwi.pl/produkty/kategoria/infinity-line,92) następne zajmujące informacje na ten temat. W razie jakiś pytań z przyjemnością rozwiejemy wszelkie Twe powątpiewania.

Diody nie tylko da się produkować w różnej kolorystyce, lecz także postaciach, poza tradycyjnym kształtem bardzo często są przykładowo używane elastyczne listwy, dające ciekawe efekty wizualne.

Tags: technologia, dioda, sklep, żarówka, wytwórcy