Jak pożytecznie, efektywnie i zarazem atrakcyjnie urządzić małe wnętrze?

Posted on 25/12/2018 7:18am

Aranżacja niewielkich wnętrz może być trudna, bowiem nieraz nie możemy zastosować takich efektów i motywów aranżacyjnych, które byśmy chcieli. W niewielkich wnętrzach nie możemy zezwolić sobie na wielką ilość mebli albo dodatków, ponieważ pomieszczenie będzie wyglądać na jeszcze mniejsze i stanie się zagracone. Także nie każde kolory ścian będą pasować do niedużych wnętrz. Urządzając niewielkie wnętrze, powinno się je nieco rozjaśnić i optycznie powiększyć.
Jeżeli mamy taką ewentualność zastosujmy szafy wnękowe, jakie oszczędzą miejsce w pomieszczeniu. W tym samym celu pożądane byłoby stosować szafki albo półki wiszące. W małych wnętrzach powinny przeważać jasne kolory - tyczy się to zarówno mebli jak także ścian. Nie malujmy ścian na ponure odcienie, bowiem one optycznie zmniejszają pomieszczenie - czytaj o prezentach na Mikołajki. Wskazane jest również wykorzystywać odpowiednio jasne oświetlenie, które także spowoduje, iż wnętrze będzie wydawać się lekko większe.
aranżacja wnętrz
Author: Nico Kaiser
Source: http://www.flickr.com


W zależności od tego jaki rodzaj pomieszczenia urządzamy, zdołamy wykorzystywać rozliczne pożyteczne rozwiązania. Jeśli na przykład mamy wąską kuchnię i wielki salon, to zamiast stawiać stół w kuchni - ustawmy go w salonie. Dzięki temu kuchnia zyska więcej miejsca i będzie wydawać się większa - sprawdź . W wypadku małej łazienki powinno się zrezygnować z wanny na rzecz prysznica, a zamiast półek stojących zdecydujmy się na półki wiszące. Niewielka sypialnia (kup kołdra dla dziecka) również nie potrzebuje sporo.
Najistotniejszą sprawą w sypialni jest rzecz jasna łóżko, możemy zdecydować się także na niewielkie stoliczki przy łóżku albo delikatną komodę. Szafę zdołamy ustawić w salonie lub zdecydować się na szafy wnękowe w sypialni, jakie nie zajmują przestrzeni. Dobór odpowiednich mebli, dodatków, oświetlenia oraz kolorystyki pomoże nam znakomicie zaaranżować niewielkie wnętrza. Wystarczy parę stosownych pomysłów, aby małe aranżacje też wyglądały zdumiewająco i były jednakowo efektywne jak rozległe wnętrza.

Tags: meble, Wnętrza, sypialnia