Jak ważne są w naszym życiu detale i niedoskonałości? Naprawdę ważne, choć staramy się lub ich nie dostrzegamy

Posted on 30/10/2018 7:26am

Szczegół robi różnicę, podobnie jak niedoskonałość stwarza coś odkrywczego. To prawda, iż czasami szczególik jest w stanie odmienić spojrzenie na jakąś sprawę, a brak doskonałości dopiero odkrywa przed nami prawdziwe możliwości, takich, których nigdy nie byliśmy w stanie zobaczyć. jakich przenigdy byśmy nie dostrzegli, bo byliśmy zaślepieni dążeniem do jak najwyższej doskonałości. Wiedzą o tym perfekcjoniści, oni zawsze wszystko muszą mieć na swoim miejscu, nic nie może wymknąć się spod kontroli. A gdyby tak „zaszaleć”?

ulice miasta
Author: Mario Mancuso
Source: http://www.flickr.com
„Zaszaleć” w tym wypadku znaczy naprawdę niewiele, dla osoby, której daleko do filozofii perfekcjonizmu i ładu, jako coś istotnego. jak gdyby bowiem osoba, która o każdej sprawie myśli i wszystko musi mieć w najlepszym porządku zaczęła trochę mniej dbać o swój tryb funkcjonowania, to dla osoby z zewnątrz ta zmiana mogłaby być niezauważalna. A dla samej zainteresowanej, albo jej najbliższego otoczenia, które zna jej idealne funkcjonowanie? To coś by znaczyło.

Odkładając jednocześnie na bok te dywagacje pragnę wrócić do pierwszej myśli: drobnostka i niedoskonałość, to idealny materiał na interesujące życie pod każdym kątem.

Czy poszukujesz na stronie kinkiet do salonu czegoś bardzo ciekawego? Namawiamy zatem do kolejnego wpisu. Należy tylko kliknąć w ten link.

Weźmy prosty przykład. Jeśli zawsze będzie się czepiali drobnostek nigdy nie będziemy usatysfakcjonowani, bo zawsze, ale to zawsze coś nam nie będzie pasowało. Rzadko bowiem takie osoby są skłonne powiedzieć: „tak, jest okej”, zawsze jednak coś odnajdą. Podobnie z niedoskonałościami. Dlaczego osoby perfekcyjne często są samotne? Gdyż szukają kogoś idealnego, szukają kogoś kto nie istnieje, kogo nigdy nie odnajdą. A gdyby tak spuścić z tonu i wybrać osobę ze wszystkimi jej minusami i niedoskonałościami?

Może stałoby się to trudne, lecz z biegiem czasu, kto wie? Może ten stan stałby się normalny, a my potrafilibyśmy to zaakceptować. Podobnie jakbyśmy sobie odpuścili perfekcyjny wystrój mieszkania. Na przykład kupiliśmy wspaniałą fototapetę uliczki, ale nie możemy się nią nacieszyć, gdyż za każdym razem nam się zdaje, iż jest niedokładnie zawieszona, to nie za prosto, to nie tak jak być powinno i za każdym razem ją przestawiamy. Zamiast tego, połóżmy się wygodnie na łóżku i cieszmy się tym widokiem, nie myślmy, iż musimy coś zmieniać, coś robić, bez stresu, nic się nie stanie. Nie dopuszczajmy nawet tego typu myśli. Świetne przykłady takich fototapet znajdziemy na www.demural.pl/fototapety/uliczki (www.demural.pl/fototapety/uliczki).

Tags: materiał, wystrój mieszkania