Jakie rolety będą dobre w aranżacji nowoczesnych wnętrz?

Posted on 05/05/2022 12:08pm

Okna nie tylko wpuszczają światło słoneczne do pomieszczeń, mogą również stanowić przyciągający uwagę element dekoracji wnętrza. Dawniej śliczne rezultaty otrzymywano poprzez ozdobne kompozycje różnych firan oraz kotar, współcześnie coraz większym uznaniem cieszą się rolety. Dzisiejsze rolety to jednak nie tylko proste osłony, powstrzymujące napływ zbyt dużej ilości słońca do pomieszczenia.

okno dachowe
Author: E. Dronkert
Source: http://www.flickr.com
Odróżniamy wiele różnych gatunków rolet, a kolory, desenie, materiały i faktury dostępne na rynku powodują oszołomienie. Najchętniej wybierane są aktualnie rolety (https://www.mig-rolety.pl/rolety-zewnetrzne.html) rzymskie, które pasują do bodaj każdego wnętrza. Modne są również rolety bambusowe, ale one pasują tylko do nowoczesnych wnętrz w stylu ekologicznym. Poza wyborem samego koloru i wzoru na roletach, obowiązkowo rozważmy, jakiego typu materiał będzie dla nas najlepszy: cieńsze rolety przepuszczają sporo światła słonecznego, nadając pomieszczeniu romantyczny półmrok, grubsze materiały w ciemnych barwach całkowicie ochronią wnętrze przed światłem.

Jeśli mamy dom z użytkowym poddaszem, potrzebne będą specjalne rolety do okien dachowych, wyróżniające się odmiennym sposobem montażu oraz użytkowania, jak również obecnością specjalnej powierzchni, chroniącej wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się – w sezonie letnim jest to zbawienna technologia. Rynek rolet jest tak różnorodny, iż z łatwością wybierzemy coś do każdego pomieszczenia, . Rolety muszą być stylem oraz barwą dopasowane do wnętrza, w którym mają zawisnąć.W pomieszczeniach w stylu glamour wspaniale sprawdzą się masywniejsze, marszczone, bogato zdobione rolety, ale we wnętrzach minimalistycznych odpowiednie będą takie, które są całkiem proste i barwą harmonizują z wyposażeniem pokoju. Jeżeli z kolei posiadamy pokój, urządzony w stylu wiejskim, możemy poeksperymentować z roletami płóciennymi, albo takimi, które posiadają dyskretny ozdobny ażurowy wzór. Niewątpliwym plusem rolet jest to, iż są bardzo łatwe do zamontowania oraz stosunkowo niedrogie – dzięki temu co sezon można je wymieniać, wpływając w ten sposób na całościową aranżację wnętrza. Jedynie rolety do okien dachowych są odrobinę droższe, jednak w ich przypadku liczy się w głównej mierze kwestia praktyczna, nie dekoracyjna.

Tags: mieszkania, rolety, pomieszczenia, rolety bambusowe