Jakie są rodzaje ławek do trenowania?

Posted on 14/01/2022 7:50am

Dobrej jakości ławka do ćwiczeń jest podstawowym Wyposażeniem domowej czy profesjonalnej siłowni. Zależnie od danego modelu, można ćwiczyć na niej dobrane części mięśni czy też prowadzić treningi siłowe.




Jakie są typy ławek treningowych oraz na jaki model należałoby się zdecydować - na te kwestie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.


Na rynku można by znaleźć dużo modeli ławeczek treningowych. Najpopularniejsza ławeczka to ławka treningowa płaska. Jest to najmniej kosztowny model ławki treningowej oraz nie jest ona regulowana, a podstawka opiera się o podłogę. Jej powierzchnia jest zawsze równoległa do podłogi. Ławeczka takiego rodzaju jest wykorzystywana do w najwyższym stopniu najważniejszych ćwiczeń treningowych. Jest także ławka do treningu skośna - niektóre modele mogą być regulowane (zatem można regulować je na płasko albo skos). Ławka treningowa skośna jest wykorzystywana do niezwykle efektywnych ćwiczeń mięśni brzucha. Wiele ławeczek skośnych jest rozkładana - są one niezwykle dobrym wyjściem dla osób, które pragną wyrzeźbić brzuch w domowym zaciszu. Jeżeli brakuje nam miejsca na dużą, wielofunkcyjną ławkę, rozkładany model skośny mógłby okazać się znakomitym wyjściem.


ławeczka
Author: Alex Pepperhill
Source: http://www.flickr.com


Istnieje również ławeczka treningowa regulowana oraz jest ona rozwiązaniem wielofunkcyjnym.

Zobacz, czy następny link jest tym, czego akurat poszukujesz. Z pewnością niezwykle pomoże Ci w Twoim projekcie, który obecnie szykujesz. Sprawdź, naprawdę warto!

W zależności od modelu, ławeczka regulowana mogłaby być ustawiona na płasko, skośnie i może posiadać uchwyty, linki czy inne akcesoria. Regulowaną ławkę można by porozstawiać na wiele sposobów i można by ćwiczyć na niej dużą część ćwiczeń treningowych. Można by wzmacniać klatkę piersiową, bicepsy czy też brzuch. Istnieje ponadto ławeczka treningowa pod sztangę - jest to najbardziej uniwersalna i najbardziej rozbudowana ławeczka.




Umożliwia ona wykonywanie treningów na dowolne partie mięśni ciała oraz można by na niej ćwiczyć ze sztangą. Jej wadą są gabaryty, ponieważ zajmuje ona wiele miejsca i nie jest to model, który można bez trudu składać czy też przesuwać.

Tags: narzędzia, Wyposażenie, budowa