Jakim to sposobem spać w sposób komfortowy?

Posted on 08/12/2018 7:18am

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, brzmi stare powiedzenie. Nocny wypoczynek przyczynia się do dobrego samopoczucia, poprawia wydajność w ciągu dnia a także niewątpliwie wpływa na odczuwaną jakość życia. Stąd dobry, spokojny sen ma ogromne znaczenie. Powstaje zapytanie: jak zadbać o komfort w trakcie snu?

Łóżko z pościelą
Author: Didriks
Source: http://www.flickr.com
W łóżku spędzamy jedną trzecią naszego życia, czyli ok. dwadzieścia lat. Warto zatem zadbać, ażeby miejsce, w jakim rozpoczynamy i kończymy dzień, sprzyjało relaksowi oraz regeneracji sił. Cisza, rześkie powietrze, odpowiednia temperatura, komfortowy materac jak też pościel, owe czynniki sprzyjają wypoczynkowi.Żeby sen był bardziej efektywny, można postawić na coraz popularniejszą pościel wełnianą. Bez liku obserwacji jak też doświadczeń wskazuje, iż pościel wełniana posiada cechy, mogące pozytywnie wpływać na sen, ale również na zdrowie człowieka. Jedną z ważniejszych cech wełny, a co się z tym wiąże artykułów z niej stworzonych, jest jej higroskopijność. Wełna posiada dużą zdolność wchłaniania i trzymania wody przyswajanej z otoczenia. Wbrew pozorom pościel wełniana sprawdzi się nie tylko w zimie. Dzięki naturalnym własnością włókien wełnianych, pościel "dostosowuje się" do warunków pogodowych. Reagując na zmiany temperatury wełna kurczy się, kiedy jest zimno a także rozpręża, kiedy robi się cieplej. Owa naturalna termoregulacja sprawia, iż pościel wełniana ogrzeje nas w zimie, a latem sprawi, iż nie obudzimy się spoceni. Więcej na http://www.iltex.pl/->
Pościel z satyny bawełnianej
Author: Calvado.pl
Source: Calvado.pl
Poza tym pościel wełniana nadaje się dla uczuleniowców (poza niewielką liczbą osób uczulonych na wełnę). Nie zatrzymuje wilgoci, a jej antyalergiczne działanie możliwym jest dzięki lanolinie, która pokrywa każdy włos, chroniąc go przed zabrudzeniem oraz rozwojem bakterii a także roztoczy.

Najpopularniejsza wełna pochodzi od owiec merynosowych. Najliczniej hoduje się je w Nowej Zelandii i Australii. Runo tychże owiec jest elastyczne, delikatne oraz cieniutkie. Owcza wełna pozytywnie wpływa na organizm człowieka, usuwa szkodliwe dla organizmu jony dodatnie, zastępując je jonami ujemnymi. Spanie w wełnianej pościeli pomaga dla przykładu na dolegliwość reumatyczna. Jednak z wełny szyje się nie tylko kołdry oraz poduszki, lecz też śpiwory dla dzieci, papucie czy poduszki na krzesła ogrodowe - .

Tags: pościel, poduszki, kołdry, łóżko