Lampa, którą wybrać?

Posted on 11/01/2022 7:43am

Kojarzycie zapierający dech w piersiach dom Tony' ego Starka, filmowego Iron Mana? Opisuje go tylko jedno słowo: niesamowity. Cztery sypialnie, bajeczne patio, prywatna plaża oraz widok na ocean.

Większości z nas niełatwo było uwierzyć, że te wnętrza powstały w hali sportowej w Los Angeles, a wszystkie plany wnętrz powstawały w komputerze. Replikę domu wzniesiono również w rzeczywistości. Posiadłość została uznana za najlepszą filmową rezydencję i sprzedana za 25 milionów dolarów. Wnętrza domu komiksowego bohatera to design i klasa. Chyba więc nie jest dziełem przypadku, że w salonie filmowego Starka mamy okazję widzieć najbardziej designerski łuk na świecie, czyli lampa Arco (w języku włoskim „arco”oznacza łuk). Włoscy projektanci nie poszukiwali jednak inspiracji w kosmosie, lecz na...ulicy. Za inspirację posłużyła zwykła latarnia. Łukowate teleskopowe ramię, na którym dynda klosz – jakże efektowne połączenie. Od tamtego czasu, lampa nie musiała już wisieć pośrodku sufitu, by dobrze oświetlić stół.
lampy
Author: Technolux
Source: Technolux
I choć lampa ma dziś około 50 lat, nieprzerwanie stanowi przedmiot pożądania wielu osób. Jeśli więc nie posiadamy akurat wolnych 25 milionów dolarów na dom Iron Mana, może wysupłamy 7,5 tysiąca na lampę z jego domu? Lampy designerskie to tzw. „kropka nad i” w naszych wnętrzach. Czasem wystarczy oryginalna lampa, by pomieszczenie nabrało nowego wyrazu.Mistrzami w dopasowywaniu oświetlenia do wnętrza wnętrza (zobacz projektowanie wnętrz kraków)dynawowie. Czy lampy kryształowe, eleganckie żyrandole mogą ”zagrać” w minimalistycznym, prostym wnętrzu? Jak najbardziej! Zasada ta działa także i w przeciwną stronę - starocie, meble z „duszą” w towarzystwie designerskiej, prostej w formie lampy nabiorą dzięki niej lekkości. A może chcemy naszą lampę uczynić najbardziej zwracającym uwagę punktem pomieszczenia? Żyrandole kryształowe nowoczesne wbrew pozorom odnajdą się w większości stylizacji.
W sieci znajdziemy wiele sklepów z lampami, które idealnie odnajdą się zarówno w eleganckich, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach. I mimo iż są to sklepy internetowe często mamy możliwość obejrzenia lamp przed kupnem w siedzibie firm.

Tags: lampa, willa, posiadłość