Masz dość tapet oraz malowania ścian? Zdecyduj się na coś innego. Warto sprawdzić inne propozycje

Posted on 14/01/2022 7:50am

Gdy będziemy mieli już dosyć malowania oraz tapetowania ścian możemy wybrać coś innego, na przykład skorzystać z paneli ściennych. W tej dziedzinie istnieje naprawdę ogromny wybór barw, odcieni oraz wzorów, dlatego można je dopasować do każdego wnętrza, stylu mebli czy armatury w łazience.

Tapicerka
Author: Chez Mummy
Source: http://www.flickr.com
Panele ścienne tapicerowane są lekkie oraz łatwe do zamontowania. Ten, kto nie obawia się prac remontowych może spróbować je samemu założyć. Zaletą współczesnych paneli jest możliwość połączenia ich pod różnymi kątami, do tego inne ich części ozdobne, jak listwy, cokoły czy narożniki pozwalają na ich estetyczne wykończenie. Każdy typ paneli można montować z powodzeniem na ścianach betonowych, murowanych, jak również zrobionych z drewna. Jednocześnie, łatwe do założenia są na pewno moduły ścienne tapicerowane, z którymi raczej każdy z nas sobie da radę.

Panele drewnopodobne robione są z płyt MDF, które są pokrywane z jednej strony folią dekoracyjną, inaczejdekorem. Dopełnieniem paneli są listwy zakończeniowe z płyty profilowanej MDF, oklejone takimi samymi panelami co folia dekoracyjna. Dobre są do pomieszczeń, które nie są skazane na długotrwałe oddziaływanie wilgoci.

Masz ochotę poznać większą ilość interesujących informacji na opisywany wątek? To poczytaj szczegóły, które właśnie wspomniane informacje posiadają.Przez wzgląd na wysoką estetykę są doskonałym materiałem wykończeniowym pomieszczeń mieszkalnych. Są bardzo dobrą izolacją akustyczną oraz termiczną. Wierzchnia powłoka paneli drewnopochodnych jest trwała na ścieranie i zarysowania. Nie potrzebujemy tutaj ani konserwacji, ani odmalowywania. Panele i listwy są łatwe do utrzymania w czystości. Zakurzone można wyczyścić szmatką albo odkurzyć, większe zanieczyszczenia możemy wyczyścić szmatką nasączoną płynem do czyszczenia powierzchni drewnianych.

Panele z tworzyw sztucznych robione są w postaci cienkościennych zamkniętych profili wzmocnionych wewnątrz żebrami. Z zewnątrz powierzchnie paneli są pokryte zgrzane trwale z tworzywem dekoracyjne folie, jednobarwne, lecz także z nadrukowanym szablonem. Panele z PCV są odporne na wodę, dlatego nadają się świetnie do urządzania kuchni i łazienki.

Są także odporne na działanie substancji chemicznych, które są zawarte w produktach spożywczych. Nie niszczą się za sprawą częstego mycia z dodatkiem codziennie wykorzystywanych środków czyszczących. Tworzywo z którego są zrobione jest bezpieczne w użyciu w środku takich pomieszczeń jak pralnie czy garaże.

Tags: PCV, wilgoć, izolacja, MDF