Miejsca w mieszkaniu, o jakie niezbyt się troszczymy. Czas to zmienić, czas pomyśleć o każdym zakątku naszego mieszkania

Posted on 12/01/2022 7:43am

Które miejsce w naszym mieszkaniu najbardziej zaniedbujemy? Zdaje się, że nie powinno być trudności ze wskazaniem poprawnej odpowiedzi, choć nie koniecznie musi być ona tak jasna. Dla każdego być może tym miejscem coś całkowicie odmiennego. Większość zapytanych ludzi odpowiada, że jest to przedpokój, ale nie jest określone, że tak jest wszędzie. A jak u Ciebie?

eleganckie buty
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Przedsionek w sumie może się wydawać takim zapomnianym, trochę zlekceważonym miejscem w domu. Nikt nie przebywa w nim długo, jest to przechodnie miejsce. Jest tam szafka na buty, do której wkładamy i wyciągamy buty, jest i szafa, na swetry i kurtki, jest lampka i być może telefon. Niemniej, przedpokój, to takie miejsce trochę samotne i opuszczone, częściej wita i żegna gości niż ma jakąś jakąś nieco poważniejszą rolę. Czy podobnie jest u Ciebie? A może numer dwa na liście, jakim jest łazienka (lacobel do łazienki wrocław) z WC.

No tak, niezwykle ważne miejsce, wręcz obowiązkowe w każdym domostwie, jednakże też troszkę zaniedbane. Wiadomym jest, sprzątanie w takim miejscu nie jest przyjemne, choć brud osiada tam najszybciej i jest raczej groźny. Łazienkę i WC niektórzy już sprzątają jak muszą, jak brud jest nie do wytrzymania. Jednak ten nawyk powinniśmy zmienić, gdyż ucierpi na tym nasze zdrowie, a z drugiej strony, jest jakoś przyjemnie w czystej łazience. Następne miejsca na liście to już się różnie układały, blisko siebie był pokój dzienny, sypialnia i kuchnia. O kuchni wspominały kobiety i to one troszczyły się najbardziej o jej schludny wygląd. Mężczyźni zaś przejmują się bardziej pokojem dziennym. Więcej informacji na stronie:

Ogólnie to podsumowując te wnioski trzeba powiedzieć, że każde miejsce w domu powinniśmy po równo traktować, tylko w takiej sytuacji będziemy mieć prawdziwie piękne i czyste mieszkanie. Bo co z tego, że ciągle będziemy sprzątać kuchnię, łazienkę czy pokój dzienny, a zapominać będziemy o przedsionku. Bród z przedpokoju przeniesiemy do innych pomieszczeń, więc nasza praca pójdzie na marne. Pamiętajmy więc, że przy sprzątaniu liczy się systematyczność, tylko jak wszystkie pokoje będą wysprzątane będziemy mieli naprawdę porządnie zadbane lokum.

Tags: kuchnia, szafa, szafka na buty