Mieszkaj jak Ci się podoba, czyli jakim sposobem masz szansę odmienić swoje mieszkanie?

Posted on 06/02/2019 7:27am

Różnorakiego gatunku wydarzenia dotyczące oryginalnych wystrojów domów przyciągają ogromną publiczność. Projektanci pokazują tam, że niejednokrotnie wystarczy chcieć i można wykonać coś naprawdę wyjątkowego. Niekiedy jednak, że to co w myślach wygląda zjawiskowo w realnych warunkach jest niefunkcjonalne.

Aranżacja wnętrz
Author: Dekoria
Source: Dekoria
W takich momentach pojawia się smutek, że wykorzystane zostały fundusze, a otrzymany efekt jest kiepski. Co zrobić, by temu zapobiec? Najlepiej najpierw rozrysować sobie plan, zrobić jego wizualizację komputerową i dopiero wówczas zadecydować, czy wprowadzać to w życie, czy też pozostawić go w sferze marzeń. Świat gna do przodu i projekty wnętrz wyglądają naprawdę realistycznie.

Można praktycznie przybliżyć sobie każdy element na komputerze lub sprawdź to z oddali zobaczyć pełny efekt. Są na rynku programy, które ukazują wygląd poszczególnych materiałów. Mamy też dostęp do danych dotyczących właściwości danych substancji, które mogą być wykorzystane w chwili tworzenia wyjątkowej przestrzeni. Projekty wnętrz mogą cieszyć oko nawet, jeśli nikt nie ma ochoty ich odwzorowywać w prawdziwym domu.

Niczym gra w Simsy lub zabawa w ubieranie, obserwacja odpowiednio przygotowanego projektu może sprawiać radość sama w sobie. Uwielbiamy patrzeć na ładne rzeczy od najmłodszych lat, co potwierdzają różnego rodzaju przebieranki oraz inne gierki oparte na tworzeniu własnego image’u dla wybranych postaci. Lubimy sobie wyobrażać świat takim, jakim nigdy nie będzie, a w wirtualnej rzeczywistości wszystko rewelacyjnie do siebie pasuje.


Aranżacja łazienki
Author: Sanitec KOŁO
Source: Sanitec KOŁO
W jaki sposób zbudować możliwy do urzeczywistnienia projekt wnętrz? Można się tego nauczyć na specjalnych kursach lub podczas studiowania architektury. Koniecznie jednak trzeba mieć pewną intuicję i zdolność dopasowywania materiałów do konkretnej przestrzeni.

Kluczowa jest świadomość kolorów, która pozwala stworzyć nie tylko ładne wizualnie efekty, ale również wpłynąć na podświadomość przyszłego lokatora wnętrza w uspokajający lub pobudzający sposób, w zależności od typu danej przestrzeni. Psychologia barw naprawdę ma znaczenie, wobec tego warto mieć ją na uwadze w czasie tworzenia czegokolwiek.

Tags: komputer, psychologia, świat, Sims