Najczęściej używane tapety do wykończenia ścian, skąd się wzięła popularność fototapet.

Posted on 06/02/2019 7:24am

Tapety od lat są jedną z najpopularniejszych wykończeniowych metod, wiele osób znacznie bardziej woli je od pomalowanych ścian. W ofercie jest ich kilka różnych odmian, dzięki czemu da się wybrać coś odpowiedniego zarówno pod kątem kolorystyki, jak również zastosowania w konkretnym rodzaju pomieszczeń. Najtańszą odmianą tapet są tapety papierowe, które zrobione są po prostu z paska odpowiedniej szerokości papieru.

salon
Author: Praktiker
Source: PRAKTIKER
Ich podstawową zaletą będzie cena, jednak mają dość istotne wady, przez co zainteresowanie nimi bez przerwy maleje. Po pierwsze są całkowicie nieodporne na działanie wody, a dodatkowo układa się je dość ciężko, bo potrzebują równych ścian. Znacznie lepsze parametry mają tapety wykonane z winylu.

Dzięki odpowiedniemu materiałowi doskonale nadają się do wilgotniejszych pomieszczeń, typu kuchnie i łazienki, ale poza tym znacznie lepiej się prezentują. Niestety wadą ich jest dość wysoka cena, ale mając na uwadze ich zalety w wielu przypadkach lepiej jest dołożyć parę złotych i znacznie lepiej wykończyć ściany.

[IMG=1405/5374cda76aee4___Fototapeta lateksowa Fashion Watercolor Woman, 85 zł za m2, W ostatnich latach furorę zaczynają zdobywać fototapety, umożliwiające wydruk dowolnego zdjęcia i naklejenie go na ścianie. Fototapety są kładzione dokładnie tak samo jak typowe odmiany tapet, tak naprawdę do ich wytwarzania używa się dokładnie takie same podkłady. Obecnie coraz więcej firm oferuje możliwość wykonania fototapet dokładnie na wymiar, i dzięki powiększającej się powszechności sprzętu do drukowania ceny ich są nieznacznie wyższe od cen tradycyjnych tapet. Samo zamawianie jest bardzo proste, i sprowadza się do paru kroków - wszystko o fototapetach do sypialni (wszystko o fototapetach do sypialni).

Przede wszystkim należy bardzo dokładnie wymierzyć pomieszczenie, do jakiego będzie się je zamawiać, następnie należy podać podkład i motyw do druku. Można podesłać swoją fotografię, a można również wybrać wśród setek tysięcy już gotowych. Po zamówieniu wszystkiego i opłaceniu należy jeszcze poczekać, aż fototapety do sypialni zostaną przesłane, a następnie przykleić je na ścianach zgodnie z instrukcją, którą się otrzyma.Tags: zdjęcie, ściana, Druk, cena