Najczęściej używane tapety do wykończenia ścian, skąd się wzięła popularność fototapet.

Posted on 12/07/2018 12:50am

Tapety od lat są jedną z najpopularniejszych wykończeniowych metod, wiele osób znacznie bardziej woli je od pomalowanych ścian. W ofercie jest ich kilka różnych odmian, dzięki czemu da się wybrać coś odpowiedniego zarówno pod kątem kolorystyki, jak również zastosowania w konkretnym rodzaju pomieszczeń. Najtańszą odmianą tapet są tapety papierowe, które zrobione są po prostu z paska odpowiedniej szerokości papieru.

salon
Author: Praktiker
Source: PRAKTIKER
Ich podstawową zaletą będzie cena, jednak mają dość istotne wady, przez co zainteresowanie nimi bez przerwy maleje. Po pierwsze są całkowicie nieodporne na działanie wody, a dodatkowo układa się je dość ciężko, bo potrzebują równych ścian. Znacznie lepsze parametry mają tapety wykonane z winylu.

Dzięki odpowiedniemu materiałowi doskonale nadają się do wilgotniejszych pomieszczeń, typu kuchnie i łazienki, ale poza tym znacznie lepiej się prezentują. Niestety wadą ich jest dość wysoka cena, ale mając na uwadze ich zalety w wielu przypadkach lepiej jest dołożyć parę złotych i znacznie lepiej wykończyć ściany.

[IMG=1405/5374cda76aee4___Fototapeta lateksowa Fashion Watercolor Woman, 85 zł za m2, W ostatnich latach furorę zaczynają zdobywać fototapety, umożliwiające wydruk dowolnego zdjęcia i naklejenie go na ścianie. Fototapety są kładzione dokładnie (rozwinięcie tematu> więcej pod tym łączem https://www.decosalon.pl/) tak samo jak typowe odmiany tapet, tak naprawdę do ich wytwarzania używa się dokładnie takie same podkłady. Obecnie coraz więcej firm oferuje możliwość wykonania fototapet dokładnie na wymiar, i dzięki powiększającej się powszechności sprzętu do drukowania ceny ich są nieznacznie wyższe od cen tradycyjnych tapet. Samo zamawianie jest bardzo proste, i sprowadza się do paru kroków - wszystko o fototapetach do sypialni (wszystko o fototapetach do sypialni).

Przede wszystkim należy bardzo dokładnie wymierzyć pomieszczenie, do jakiego będzie się je zamawiać, następnie należy podać podkład i motyw do druku. Można podesłać swoją fotografię, a można również wybrać wśród setek tysięcy już gotowych. Po zamówieniu wszystkiego i opłaceniu należy jeszcze poczekać, aż fototapety do sypialni zostaną przesłane, a następnie przykleić je na ścianach zgodnie z instrukcją, którą się otrzyma.Tags: zdjęcie, ściana, Druk, cena