Podstawowe informacje na temat fototapet, gdzie wykorzystuje się poszczególne wersje podkładów.

Posted on 02/09/2018 7:13am

Jednym z najpopularniejszych sposobów obecnie na urządzenie ścian w domach i mieszkaniach są dziś fototapety. Stały się one dającą znacznie więcej możliwości kontynuacją klasycznych tapet, których sporym minusem była dość ograniczona ilość kolorów i motywów. Ograniczenia tego nie posiadają fototapety, bo można na nich nadrukować praktycznie wszystko, co tylko się zechce.

fototapety na wymiar
Author: www.twojagaleria.eu
Source: www.twojagaleria.eu
Do wyboru są banki zdjęć, liczące nierzadko parę milionów pozycji, a oprócz tego dość duża liczba najróżniejszych motywów, napisów i wzorów. Rzecz jasna nie ma też żadnego problemu, żeby przesłać i wykonać na fototapecie własne zdjęcie, istotne będzie jedynie żeby posiadało ono należytą jakość i rozdzielczość. Tak ogromne możliwości wynikają z faktu, że każdą fototapetę robi się oddzielnie, na specjalnych drukarkach. Dzięki użyciu nowoczesnych urządzeń fototapety na wymiar - takie jak w sklepie są obecnie ogromnie popularnym sposobem wykończenia wnętrz, pozwalają na rzeczywiście spore możliwości na aranżację.Fototapety nFototapety (zobacz nasze najnowsze inspiracje) do wszystkich pomieszczeń w domu, lecz trzeba dobrać właściwy podkład. Najtańsze w zakupie i najtrudniejsze w układaniu są fototapetfototapety (zobacz https://demural.pl/fototapety/sypialnia) z papieru. Wielu ludzi wybiera je ze względu na cenę, jednak przy przyklejaniu robią kłopoty, jak będą nierówne ściany, a poza tym średnio ładnie oddają one kolory zdjęć. Dużo lepiej prezentują się pod tym kątem podkłady wykonane z lateksu.

fototapeta - Wrocław
Author: DA
Dzięki nieco większej grubości bardzo ładnie dają radę maskować wszelakie nierówności na powierzchni ścian, a niezaprzeczalnym ich plusem jest znacznie dokładniejsze odwzorowanie kolorów. Oba te rodzaje fototapet nie są mają dużej odporności na działanie wilgoci, więc do bardziej mokrych wnętrz takich jak łazienka czy kuchnia nie specjalnie się nadają. Tam najodpowiedniejsze będą tapety np. na z winylu, najładniejsze, najtrwalsze i niestety najdroższe wśród wszystkich rodzajów podkładów. Fototapety winylowe zrobione są z tworzywa całkowicie odpornego na wilgoć, więc nawet systematyczne rozchlapywanie w łazience nie powinno im wiele zrobić, a motywy które się na nich nadrukuje się rzeczywiście wyjątkowo.

Tags: zdjęcie, fototapety, tapety