Oświetlenie w domu, czyli o czym pamiętać, aby cieszyć się jasnymi pomieszczeniami

Posted on 16/05/2020 7:34am

Na wystrój naszego wnętrza wpływa każdy mebel i każdy dodatek znajdujący się w konkretnym pomieszczeniu, toteż troszczymy się o wygląd domu o każdej porze roku i na Wielkanoc np. kupujemy ozdoby wielkanocne. Nie możemy zapomnieć jednak, iż niebywale duże, a może nawet kluczowe znaczenie ma oświetlenie. To od niego albowiem jest zależne czy nasz pokój będzie jasny i przytulny, czy może będzie zapewniać wrażenie pomieszczenia zimnego. Aktualnie sklepy oferują nam tak ogromny wybór lamp i żarówek, iż uzyskać można każdy zamierzony rezultat, starczy tylko wiedzieć, jakie są nasze wymagania.


salon
Author: Photography offers new ways of seeing ourselves.
Source: http://www.flickr.com
W kuchni zwłaszcza sprawdza się większe, mocne światło nad stołem, przy jakim spożywamy posiłki. Jeśli stół jest długi, mogą to być również 2 żyrandole, a oprócz nich oczywiście instalujemy oprócz tego halogeny czy inny typ lamp nad blatem roboczym. Jak albowiem pokroimy marchew nie raniąc dłoni, gdy prawie nic nie będziemy widzieć? Blat powinien być odpowiednio doświetlony - modne ozdoby wielkanocne. W salonie zaś klimatyczny nastrój wprowadzają lampy ustawione w rogu pokoju, jakie do tego znakomicie sprawdzą się również wtedy, kiedy będziemy chcieć poczytać książkę.

Oprócz tego niekiedy komplety wypoczynkowe mają specjalną półkę, na której można ustawić lampkę, a jeżeli nie, pomyśleć można np. nad kinkietami.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu eleganckie firany na metry, żeby uzyskać uzupełniające fakty na przedstawiany w wpisie temat. Czekamy na twą recenzję!

Należy też pamiętać jak najbardziej o oświetleniu górnym, wybierając żyrandol pasujący do aranżacji naszego pokoju dziennego - komplety do salonu. W sypialni zaś światło może być bardziej delikatne, ale też powinno mieć odpowiednią moc, gdyż to tutaj naprawdę często szykujemy się do wyjścia.


Planując oświetlenie w domu powinniśmy także pamiętać o terenie naokoło niego i pomyśleć, jakie zamontujemy oświetlenie zewnętrzne. Bezpieczeństwo naokoło budynku jest niezwykle istotne, nie tylko, by w łatwy sposób wjechać na podjazd bez znaczenia od pory, lecz również móc skontrolować czy wszystko jest w dobrze, nawet gdy za oknem już ciemno. Dlatego załóżmy nie tylko światło ponad drzwiami, ale również pomyślmy o lampach w ogrodzie. Jak zauważyłeś światło jest ważne, podobnie jak inwestujesz w odpowiednie urządzenia czyszczące, na przykład mopy parowe, tak samo powinieneś zainwestować w profesjonalnego elektryka, jakie spełni twoje najśmielsze nawet zamiary.

Tags: pokój, salon, drzwi