Panele szklane kuchenne – w związku z tym jak urządzić estetyczne oraz oryginalne, a zarazem praktyczne wnętrze

Posted on 25/09/2020 8:32am

Każda pani domu marzy z pewnością o pięknej kuchni, która będzie w sobie łączyła jednocześnie wygodne rozwiązania, jak też nietuzinkowy wystrój oraz oryginalne elementy dekoracyjne. Idealnym pomysłem mogą być specjalne szklane panele zamontowane między blatem roboczym, a wiszącymi nad nim szafkami.Bezsprzeczną zaletą montowania w kuchni paneli szklanych są względy praktyczne.


Praktycznie…
szkło
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Z tej przyczyny, że jest to pomieszczenie, w jakim spędzamy wiele czasu, a dodatkowo ekspresowo się brudzi, jednym z nadrzędnych kryteriów, jakimi musimy się kierować podczas jego aranżowania jest łatwość w zachowaniu czystości. Robienie ciasta, smażenie, a także krojenie – każda z nadmienionych czynności może spowodować, iż na ścianach powstaną nieestetyczne zacieki. Normalne płytki teoretycznie myć łatwo, ale trudniej z fugami. Chyba każdy, kto spróbował kiedyś doczyścić te niełatwo dostępne miejsca jest świadom, iż czynności tej poświęcić należy dużo czasu, aby uzyskać upragniony efekt. Panele szklane do kuchni w Warszawie to rozwiązanie zdecydowanie bardziej wygodne – gładka powierzchnia bez żadnych fug lub oświetlenie ledowe sufitowe zakamarków jest niebywale pomocna w utrzymaniu czystości. Dodatkowo takie szkło jest odporne na zniszczenia, zatem na pewno będzie służyć przez lata (ciekawe realizacje i nietypowe zamówienia - to ich domena, sprawdź ich...).


…i estetycznie
przeszklona kuchnia
Author: outreachr.com
Source: http://www.flickr.com
Innym względem, dla którego warto rozważyć montaż w kuchni paneli ze szkła są przyczyny estetyczne – w końcu każdy chce przebywać w pomieszczeniach urządzonych z gustem, nawet jeśli służą one do szykowania posiłków. W nowoczesnych wnętrzach, gdzie fronty mebli są lakierowane, tradycyjne płytki mogą się nie sprawdzić. Panele ze szkła stanowią z pewnością korzystniejsze rozwiązanie, ponieważ dzięki nim całe wnętrze będzie miało spójny charakter. Warto też nadmienić, iż dostawcy tego rodzaju paneli oferują bogactwo rozmaitych wzorów – przepiękne kwiaty, panorama wielkiego miasta, trawa w kolorze soczystej zieleni, a także… zdjęcia rodzinne klienta – to wszystko można mieć na ścianie w kuchni. Taki barwny akcent w kuchni z jednokolorowymi frontami nie tylko będzie fantastyczną ozdobą, lecz również doda całości nieszablonowego charakteru.

Tags: meble, wnętrze, kuchnia, dekoracje