Plafony – czy to właściwe rozwiązanie do twojego mieszkania? Zapoznaj się z tym rodzajem lampy!

Posted on 07/05/2020 8:40am

Obecne sklepy oświetleniowe proponują własnym klientom wiele typów oświetlenia. Jednym z nich są plafony. Czy to odpowiednie rozwiązanie oraz jakie wiążą się z nim plusy? Czytaj dalej, by przekonać się czy właśnie taki rodzaj oświetlenia może być w twoim domu.
Zacznijmy od tego, co to jest plafon. Jest to lampa umieszczana na suficie, a dlatego iż jest w zasadzie „przyklejona” do niego, nie zajmuje wiele miejsca.


mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Z tej przyczyny znakomicie sprawdzi się w niższych pomieszczeniach, w których o wiszące żyrandole z wentylatorem mógłby wciąż stukać się w głowę twój nastoletni syn. Wyróżnia się rozmaite typy plafonów, np. plafony łazienkowe. Można je zamontować w zasadzie w każdym pomieszczeniu, a wiele modeli nadaje się do powieszenia na ścianie, jeśli taki układ bardziej nam pasuje. Plafony są coraz bardziej powszechne wśród klientów, nie tylko z powodu zajmowania przez nie niedużo miejsca, ale także ze względu na ich większy wybór (-> kliknij). Stylowy plafon do salonu nie jest ciężki do znalezienia, zupełnie przeciwnie, będziemy myśleć, jaki z nich wybrać, gdyż będzie wisieć ich na ścianie sklepowej całe mnóstwo. Różnią się nie tylko kolorami i wzorami, lecz również swoim kształtem. Można zdecydować się na modele okrągłe, ale też kwadratowe, wypukłe i płaskie, co tylko komu się wymarzy. Najistotniejsze, by plafon pasował do charakteru wnętrza i z nim współgrał. Szczególnie powszechne są plafony zdobione srebrem bądź złotem lub te z naniesionymi motywami kwiatowymi. Nadają się i do pokoju dziennego, i na korytarz, jaki musi być właściwie oświetlony, ponieważ przygotowujemy się tam na wyjście – ubieramy i ostatni raz rzucamy okiem w lustro, aby sprawdzić czy wszystko jest ok. Jeśli nie jesteśmy pewni, który plafon będzie pasował do naszego domu, możemy poradzić się sprzedawcy, jaki ma większe doświadczenie i z chęcią będzie służyć nam swoim wsparciem - Piotr Dębski.


salon
Author: Dekoria.pl
Source: Dekoria.pl
Dobrze pójść chociaż do dwóch sklepów z oświetleniem, ponieważ mogą mieć kompletnie różne propozycje. Można również zajrzeć do kilku sklepów internetowych, które proponują bogaty wybór produktów, a w dodatku gwarantują także mniejsze, bardziej korzystne dla naszego portfela ceny (plafon do salonu).

Tags: Sufit, lustro, cena