Tafla lustra jest czymś magicznym, pewnego rodzaju przepowiednią, której nie można wyprowadzić w pole

Posted on 17/03/2022 3:40pm

Lubimy zmieniać. Design i aranżacja wnętrz stały się w naszym codziennym życiu tak samo ważne jak trendy w ubieraniu się. Szukamy swojego stylu, czegoś, co odznaczy nas od innych. Każdy pragnie otaczać się rzeczami kunsztownymi, bezcennymi i praktycznymi zarazem. Dlatego lustra na wymiar są rozpatrywane nie tylko jako wyroby codziennego użytku, ale jako fantastyczny, elegancki dodatek.

Lustro
Author: Marco Hamersma
Source: http://www.flickr.com
Czasami planując urządzenie naszego mieszkania nie bierzemy pod uwagę dekoracji, a to właśnie ona akcentuje nasze mieszkanie spośród innych. Czasami obawiamy się, że coś nie będzie współbrzmieć lub nie do końca jesteśmy przekonani, gdzie mamy szukać unikalnych elementów, które urozmaicą nasze mieszkanie.Lustra są nieodłącznym elementem dekoracyjnym wystroju naszych mieszkań. Dobrze dopasowane mogą wizualnie powiększyć pomieszczenia, a jeżeli mają ciekawe ramy, pełnią rolę wyjątkowo dekoracyjną. Powinniśmy też pamiętać, że miejsce, w którym zawiśnie lustro [ sprawdź lustra łazienkowe], nie może być przypadkowe. W każdym wnętrzu są takie miejsca, w których lustro (kliknij tu) zwyczajnie musi się znajdować - wszystkim w łazience, nad umywalką a także w przedpokoju na ścianie przy wejściu albo jako wypełnienie drzwi przesuwnych szafy garderoby. Lustra zawieszane w pokojach dziennych już raczej nie służą do przeglądania, jedynie do uwydatnienia stylu wnętrza. Jeżeli pragniemy wizualnie powiększyć niezbyt duży pokój dzienny, świetnym pomysłem jest umieszczenie lustra za, lub nad kanapą, najoptymalniej na wysokości około 1,5 metra nad podłogą.
Natomiast bardzo kiepskim pomysłem jest lokalizowanie luster naprzeciwko zestawu wypoczynkowego czy chociażby miejsca do pracy. Wtedy możemy odczuwać wrażenie, że stale ktoś nas obserwuje. Ponadto obserwowanie ciągle własnego odbicia w lustrze, może być bardzo uciążliwe.

Lustro w korytarzu jest niezbędne, choćby niezbyt pokaźne. Po pierwsze zazwyczaj każdy z nas lubi zobaczyć przed wyjściem z mieszkania, jak wygląda "w całości". Po drugie lustro powiększa powierzchnię, której w typowych korytarzach nie jest za wiele. Dlatego fantastycznym pomysłem są lustrzane drzwi do szaf przedpokojowych, dzięki temu nie musimy szukać osobnego miejsca na ścianie, by przymocować lustrzaną taflę.

Tags: projektowanie, design, praca, umywalka, domu