technologie ledowe w praktyce

Posted on 31/01/2020 7:40am

Kiedy chodzi o żarówki ledowe, to potrzebujemy do nich przejściówek. Przejściówki, czyli adapter led pozwalają nam na wkręcenie żarówki ledowej do najnormalniejszego żyrandola. Niestety żarówki ledowe mają odmienne końcówki, które nie pozwalają na bezpośrednie wkręcenie ich do naszej lampki. Stąd też konieczność kupna adapteru led. Musimy pamiętać przy zakupach, że mamy różne przejściówki do różnych led oświetlenia. Chociaż początkowo może się to wydawać trudne, to nie ma w tym zbyt dużej filozofii. Wystarczy, że wiemy jakich żarówek potrzebujemy, wtedy na sto procent w sklepie z oświetleniem dostaniemy przejściówki led. Przejściówki ledowe są jedyną opcją, dzięki której w naszych normalnych żyrandolach można umieścić te naprawdę świetne żarówki led.

Oświetlenie na miarę naszych czasów

led
Author: unbekannt270
Source: http://www.flickr.com
Już od pewnego czasu możemy mówić o wielkim boom na żarówki ledowe. Ale są osoby, które nie są w stanie się przekonać do tego rodzaju żarówek. Zazwyczaj kiedy ludzie zdecydowali się na świetlówki ledowe wiedzą, że jest to nie tylko duża oszczędność na rachunkach za energie, ale również dbanie o środowisko. Nie można jednak zapominać, że do świetlówek ledowych koniecznie trzeba zakupić adapter led.

Jest to przejściówka, czyli swoistego rodzaju łącznik, pozwalający włożyć świetlówkę ledową do lampy. Chociaż może brzmi to dość poważnie, to cena jest niewielka. Reasumując wszystko jest zależne od tego, którą żarówkę ledową nabyliśmy. Jednak ceny oscylują w granicy kilku złotych, czyli koszt nie jest duży. Poza najzwyklejszymi adaptery led można zakupić w postaci przedłużki z elastycznym złączem. Czasem wydaje nam się, że jednak klosz lampy zabiera za dużo światła, a zdjęcie klosza, raczej nie dodaje estetycznych walorów pomieszczeniu. A dzięki takiej przedłużce, można idealnie dostosować ilość światła, które dobiega spoza klosza.

żarówki LED
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Pomysłów jest wiele wystarczy tylko wybrać żarówki ledowe i zakupić do nich adpatery led, które umożliwiają włożenie świetlówki na właściwe miejsce. W związku z tym, że końcówki żarówek ledowych nie pasując do naszych standardowych oświetleniowych produktów. Stąd też produkt adapter led pozwala na dalsze użytkowanie zwykłych lamp, lecz z świetlówkami led. Kiedy jeszcze nie zmieniliśmy żarówek w naszym domu, to dobrze to szybko zmienić. Żarówki led to oszczędność, więc dobrze z nich korzystać.

Tags: oświetlenie, żarówki ledowe, Przejściówki, adapter led