Urządzenie małego przedpokoju – co głównie warto jest mieć na względzie?

Posted on 05/01/2020 7:21am

Przedpokoje to pomieszczenia w domach i mieszkaniach, które niekiedy są traktowane faktycznie po macoszemu. Tymczasem umiejętnie urządzone mogą stać się dość wygodnym miejscem. Niestety, urządzenie przedpokoju to duże wyzwanie. Dlaczego? Przeważnie przez wzgląd na fakt, że w Polsce niekiedy mieszkania są małe, a co za tym idzie, korytarze to ciasne klitki.
szafka
Author: Maciej Łebkowski
Source: http://www.flickr.com
O czym w takim przypadku trzeba zdecydowanie pamiętać? W każdym przedpokoju przydadzą się szafki na buty ikea. Są relatywnie niewielkie i przede wszystkim – cienkie, dzięki czemu zmieszczą się nawet w małych pomieszczeniach. Szafki na buty umożliwiają uporządkować obuwie, w szczególności jeśli w mieszkaniu mieszka kilka osób. Dodatkowo, przedpokój musi zostać również uzupełniony w szafę, przykładowo na sezonową odzież.W współczesnym budownictwie w mieszkaniach zazwyczaj znajduje się specjalne miejsce na szafę wnękową, co pozwala na zaoszczędzenie rzeczywiście dużej ilości miejsca. Szafa może być wykonana na specjalne zamówienie, w takiej sytuacji klient ma wpływ na wybór najlepszego materiału lub kolorystyki. W korytarzu przyda się poza tym źródło światła. Wskazane jest zdecydować się na dekoracyjne abażury, jako że mogą one dać dość interesujący rezultat. W niewielkim przedpokoju nie ma się wielu możliwości dekoracyjnych, w związku z tym abażur to strzał w dziesiątkę. Więcej na temat: jak urządzić przedpokój.

Dodatkowo, urządzenie korytarza musi pasować do salonu, zwłaszcza gdy jest to pokój dzienny z aneksem kuchennym. Przykładowo, narzuty na fotele czy sofy mogą mieć taki sam kolor jak ściany w korytarzu albo szafki na buty. Asortyment mebli oraz produktów tekstylnych jest obecnie na tyle różnorodny, że można z łatwością odszukać najbardziej stosowne dla siebie rozwiązanie.


buty
Author: mururoa
Source: http://www.flickr.com
O czym ponadto trzeba pamiętać urządzając niewielki korytarz w mieszkaniu? Przede wszystkim o jasnym kolorze ścian. Ciemne barwy niestety są w stanie optycznie pomniejszyć pomieszczenie, co jest niepożądanym efektem. Co więcej, bezwzględnie należy zadbać o porządek i ograniczenie wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Porządek to priorytet, ponieważ wtedy korytarz będzie wydawał się zdecydowanie większy. Tu więcej ofert: eleganckie abażury.

Tags: korytarz, miejsce, przedpokoje