Urządzenie małego przedpokoju – co głównie warto jest mieć na względzie?

Posted on 30/11/2018 10:15pm

Przedpokoje to pomieszczenia w domach i mieszkaniach, które niekiedy są traktowane faktycznie po macoszemu. Tymczasem umiejętnie urządzone mogą stać się dość wygodnym miejscem. Niestety, urządzenie przedpokoju to duże wyzwanie. Dlaczego? Przeważnie przez wzgląd na fakt, że w Polsce niekiedy mieszkania są małe, a co za tym idzie, korytarze to ciasne klitki.
szafka
Author: Maciej Łebkowski
Source: http://www.flickr.com
O czym w takim przypadku trzeba zdecydowanie pamiętać? W każdym przedpokoju przydadzą się szafki na buty ikea. Są relatywnie niewielkie i przede wszystkim – cienkie, dzięki czemu zmieszczą się nawet w małych pomieszczeniach. Szafki na buty umożliwiają uporządkować obuwie, w szczególności jeśli w mieszkaniu mieszka kilka osób. Dodatkowo, przedpokój musi zostać również uzupełniony w szafę, przykładowo na sezonową odzież.

W współczesnym budownictwie w mieszkaniach zazwyczaj znajduje się specjalne miejsce na szafę wnękową, co pozwala na zaoszczędzenie rzeczywiście dużej ilości miejsca.

Jeżeli zaciekawił Cię tego typu tekst, zobacz inne wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (https://minio.com.pl/regaly-i-polki/), znajdziesz tutaj podobne wiadomości.

Szafa może być wykonana na specjalne zamówienie, w takiej sytuacji klient ma wpływ na wybór najlepszego materiału lub kolorystyki. W korytarzu przyda się poza tym źródło światła. Wskazane jest zdecydować się na dekoracyjne abażury, jako że mogą one dać dość interesujący rezultat. W niewielkim przedpokoju nie ma się wielu możliwości dekoracyjnych, w związku z tym abażur to strzał w dziesiątkę. Więcej na temat: jak urządzić przedpokój.Dodatkowo, urządzenie korytarza musi pasować do salonu, zwłaszcza gdy jest to pokój dzienny z aneksem kuchennym. Przykładowo, narzuty na fotele czy sofy mogą mieć taki sam kolor jak ściany w korytarzu albo szafki na buty. Asortyment mebli oraz produktów tekstylnych jest obecnie na tyle różnorodny, że można z łatwością odszukać najbardziej stosowne dla siebie rozwiązanie.


buty
Author: mururoa
Source: http://www.flickr.com
O czym ponadto trzeba pamiętać urządzając niewielki korytarz w mieszkaniu? Przede wszystkim o jasnym kolorze ścian. Ciemne barwy niestety są w stanie optycznie pomniejszyć pomieszczenie, co jest niepożądanym efektem. Co więcej, bezwzględnie należy zadbać o porządek i ograniczenie wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Porządek to priorytet, ponieważ wtedy korytarz będzie wydawał się zdecydowanie większy. Tu więcej ofert: eleganckie abażury.

Tags: korytarz, miejsce, przedpokoje