Jak urządzić pokój dzienny, aby przebywanie w nim było dla nas przyjemne?

Posted on 13/10/2020 7:38am

Swój dom jest marzeniem, które większość z nas prędzej lub później realizuje. Jeżeli nie dom, to choćby mieszkanie, które przyjemnie urządzone może dawać nam dużo radości. Jednym z pomieszczeń, które pełni ogromną rolę w każdym mieszkaniu jest rzecz jasna salon, ponieważ to inaczej ujmując pokój dzienny, w którym relaksujemy się w wolny weekend albo po pracy. Tutaj także siedzimy ze znajomymi albo prosimy bliskich na wspólny obiad, zatem powinien wyglądać naprawdę ładnie. W jaki sposób go zaaranżować, aby spełniał nasze potrzeby?
Rozpocznijmy od ścian oraz podłóg.

Nie czekaj - jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, to nakłaniamy Cię do wejścia do wpisu autora, żeby przyswoić kolejne niezwykłe informacje.

Teraz nadzwyczaj modne są tapety, jednakże niektórym kojarzą się one z poprzednimi latami i za żadne skarby ich nie założą. Dlatego można wybrać inne rozwiązanie, jeśli chcemy na przykład wyróżnić jedną ze ścian, by zagwarantować pomieszczeniu klimat - sprawdź, jaki tv nadaje się do salonu. Starczy pomalować ją na inny, kontrastowy kolor w stosunku do reszty ścian, a będziemy zachwyceni, jaki rezultat otrzymaliśmy. Nie warto też szczędzić na podłodze i najlepiej jest położyć parkiet bądź panele, jakie będą nam służyć długimi latami. Im lepsza ich jakość, tym będą bardziej trwałe oraz bardziej odporne na zarysowania.
poduszka
Author: Suzette Pauwels
Source: http://www.flickr.com


Potem czas na meble Poznań. żyrandole (masz więcej pytań?) nie powinien być zagracony, więc postawmy na minimalizm – komfortowy wypoczynek, szafka pod telewizor, komoda, stół do przyjmowania gości – to jest wystarczające, by ładnie zaaranżować pokój. Dzisiaj niejednokrotnie wieszamy telewizory na ścianach, ale szafkę pod nimi bez przeszkód można ustawić, by mieć na niej kino domowe lub poukładać najlepsze płyty, jakich każdego dnia słuchamy. Bezapelacyjny wpływ na aranżację wnętrza mają również dodatki, toteż na kanapie porozkładajmy duże poduszki, a na stoliku kawowym ustawmy wazon z kwiatami - . Możemy kupić także jakąś figurkę, szczególnie, jeśli do jej produkcji użyto drzewo sandałowe. Orientalne figurki są współcześnie bardzo popularne, a ten rodzaj drzewa powoduje, że stają się prawdziwym dziełem sztuki.
Aranżując salon według swoich upodobań jesteś pewien, iż będzie wyglądać tak, jak prezentował się w twoich marzeniach. Pamiętaj tylko, by nie kupować niedrogich materiałów czy mebli, ponieważ niska cena odbije się na ich pewnie nie za dobrej jakości, a salon być elegancki i stylowy.

Tags: mieszkanie, wnętrze, pomieszczenie