Wiele osób po kilku latach użytkowania domowych pomieszczeń dochodzi do wniosków, że im się to nie bardzo podoba.

Posted on 22/10/2019 1:14pm

Kolory stały się blade, szafki stały się trochę niemodne, i generalnie staje się nijako i nudnie. To co zaledwie parę lat wcześniej wydawało się bardzo elegancką aranżacją, dziś będzie się wydawać bezbarwne i pozbawione polotu. Lecz remont w domu to bardzo duże wydatki, nie wspominając o pracy, więc wielu ludzi przyzwyczaja się do takiego stanu i mieszkają bez żadnych zmian.


szary
Author: Tikkurilla
Source: Tikkurilla
Tymczasem przy pomocy paru inspiracji i niedużych kosztów da się każde wnętrze zmienić do takiego stopnia, że będzie wyglądało tak samo jak nowe. Co prawda trzeba będzie przeznaczyć na to trochę pracy, lecz jeśli nie będzie się planować większego remontu, to do wyboru będzie albo mieszkanie bez żadnych zmian, albo zdecydowanie się na trochę wysiłku i mniejszą lub większą odmianę niektórych pomieszczeń. Nawet jeżeli byłby to jedynie sam przedpokój, to warto zastanowić się nad takim pomysłem.


Wiele osób maluje swoje przedpokoje w taki sposób, by były one praktyczne i funkcjonalne, a niekoniecznie eleganckie. Z tego też powodu panują ściany w kolorze szarym, meble w których się mieści jak najwięcej odzieży czy też płytki w kolorze maskującym plamy i zabrudzenia (przeczytaj jeśli chodzi o szary korytarz).

Skoro masz ochotę w większym stopniu zbadać omawiany tu temat, to kliknij ten link. Bez strachu, to wiarygodny link - są tam zajmujące informacje.

O ile z zamianą płytek i mebli (zobacz materace bonelowe) mogą być problemy, to przemalowanie ścian na jakiś żywy kolor dużym kłopotem już nie powinno być. Zakup farby, pędzla i paru akcesoriów nie powinien przekroczyć kilkudziesięciu złotych, a różnica w wyglądzie na pewno będzie kolosalna.

szara ściana
Author: Miele Sp. z o.o.
Source: Miele Sp. z o.o.
Przed malowanie warto także przemyśleć zmianę źródeł światła, kilka punktowych żarówek zamiast jednej przy suficie na pewno doda nieco uroku temu miejscu (w tym miejscu szczerze polecamy stronę . Przy meblach w celu ich niewielkiej odmiany bardzo dobrze sprawdzi się zamiana rączek, jest ich tak duża ilość że na pewno coś oryginalnego uda się znaleźć. Pamiętać również należy o ciekawych dodatkach, drewniany wieszak albo krzesło z rattanu sprawią, że nawet bez użycia farby przedpokój dostanie uroku i nowego wyglądu.

Tags: remont, aranżacja, przedpokój, ściana