wieloaspektowe właściwości szkła lakierowanego

Posted on 23/11/2018 7:20am

Szkło jako tworzywo nieorganiczne cechuje się serią własności fizycznych i chemicznych, jakie to własności użytkowane są przez ludzi od dawna. Szkło jest niezwykle plastycznym surowcem, jaki warto używać w projektowaniu domów, mieszkań, czy tez budowli.

Szklane drzwi
Author: Jordi Cucurull
Source: http://www.flickr.com
Szkło, jak każde ciało stałe, pod wpływem podwyższenia temperatury zwiększa własne wymiary i w miarę obniżenia temperatury redukuje swoją pojemność. Szkło jest gustownym, wyrafinowanym półproduktem, który wygląda dobrze właściwie w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu. Szkło jako nietuzinkowy, nowoczesny surowiec budowlany, posiada wyjątkowe zalety, które czynią, że ściany szklane nabierają wyszukanego zakresu.

Decydując się na wykorzystanie szkła w naszym wnętrzu musimy zrozumieć jego przymioty. Wśród wielu odmian szkła możliwych do wykorzystania są również i takie, które jest możliwość używać w wyszukany sposób.Ze względu na własne własności szkło hartowane Wrocław jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymałe na duże temperatury. Szkło gięte zaś zezwala na pozyskanie nietuzinkowych form. Odrębny możliwy do zastosowania gatunek szkła, pokrywany sitodrukiem może być wykorzystywany do przeszkleń fasad budynków, spożytkowany do zbudowania ścianek działowych, lub zastosowany jako detal wyposażenia wnętrza, wykonując dodatkowo rolę użytkową.

Dzięki wzmacnianiu szkło ma wielką odporność na uderzenia, oraz 5 razy wyższą wytrzymałość na wyginanie od szkła zwykłego. Jest wytrzymałe na podwyższone temperatury. Powyższe cechy oraz fakt, że szkło lakierowane nie jest bardzo drogie, przynosi oryginalne możliwości przy projektowaniu wnętrz .

Szkło lakierowane zyskuje coraz to obszerniejsze grono zwolenników. Posiada ono zastosowanie na frontach mebli, panelach montowanych w kuchniach nad blatem, częściach dekoracyjnych i maskujących. Szkło, dzięki własnej głębi sprawia, że wykonane z niego umeblowanie i części wyglądają bardzo elegancko. Żaden inny surowiec nie daje tak mocnego efektu odbicia. Dzięki tej właściwości szkło lakierowane sprawia, że powierzchnie i pomieszczenia wydają się obszerniejsze.

Tags: szkło, mieszkania, ścianki