Drukowanie obrazów na płótnie – z jakiego powodu tak dużo osób decyduje się dzisiaj na skorzystanie z takiej usługi?

Posted on 26/09/2018 7:16am

Jeszcze do niedawna malowanie obrazów trwało rzeczywiście dość długo. Malarz był zmuszony prawidłowo przystosować płótno i wiernie odwzorować najdrobniejsze szczegóły rzeczywiści. Naturalnie, w przypadku największych dzieł sztuki w grę wchodziło również natchnienie. Nie można się dziwić, że obrazy, przez wzgląd na swoją pracochłonność, były też drogie. Współcześnie, w dobie zdjęć niewiele osób decyduje się na zamówienie tradycyjnego obrazu, skoro w parę minut mogą sfotografować siebie oraz swoich bliskich, a następnie wydrukować zdjęcie.

fotoportret dziewczyny
Author: Robert Moran
Source: http://www.flickr.com
Rynek zaczyna jednakże zdobywać interesujące rozwiązanie, którym jest obraz (zobacz) ze zdjęcia nadrukowany na płótnie. Fotografie do złudzenia przypominają prawdziwy, namalowany pędzlem obraz, ale sam proces powstania dzieła jest rzeczywiście krótki i zupełnie zmechanizowany, dzięki czemu tego rodzaju usługi są dosyć tanie i łatwo dostępne. Czemu wskazane jest zdecydować się na kupienie obrazu drukowanego? Najczęściej, ze względu na fakt, że może to być faktycznie bardzo interesująca dekoracja na ścianę.Wydruki prezentują się rzeczywiście bardzo ładnie. Klient może wybrać rozmiary obrazu i dostosować ją do swoich wymagań. Na dodatek, obrazy drukowane na płótnie są świetnym pomysłem na prezent, przede wszystkim dla osób przywiązanych do tradycyjnych rozwiązań. Nie trzeba do nich pozować, wystarczy jedynie wysłać firmie która zajmuje się wydrukiem odpowiednie zdjęcia, by szybko cieszyć się efektem końcowym. Wydrukować tym sposobem można na przykład własne fotografie ślubne lub zdjęcia własnych dzieci.

To kompromis pomiędzy zdjęciami a obrazami, który skupia wszystko to co w nich najlepsze. Nie należy się wobec tego dziwić, że firmy które zajmują się drukowaniem - tanio druk na dzianinach -> http://tritex.pl/ - obrazów nie mogą dziś narzekać na niewielką ilość zamówień. Wręcz przeciwnie, bardzo wiele osób jest zainteresowanych przygotowaniem podobnego wydruku. Naturalnie, zanim podejmie się ostateczną decyzję, warto porównać cenniki określonych firm oraz efekty finalne ich prac, by wybrać usługodawcę gwarantującego zadowalającą jakość. W ten sposób zyska się pewność, że druk będzie do złudzenia przypominał tradycyjny obraz.

Tags: ściana, wydruk, płótno