wymagane prawem atesty dla dywanów w placówkach wychowawczych

Posted on 18/08/2017 10:06am

Okres wakacji to czas, w którym w placówkach oświatowo wychowawczych odbywają się renowacje. Wykładziny i dywany do użytku domowego nie sprawdzą się w jednostkach oświatowych, ze względu na solidność wyrobów. Na ergonomiczność, także estetykę wnętrz w przedszkolu działają nie tylko szafki i stoliki w nich umiejscowione. Istotne jest także to, jakiego typu dywan, bądź mata znajdują się na podłodze w klasach i pokojach.


Odznaczać się one muszą wyjątkowymi cechami, dzięki którym dzieci będą mogły bezpiecznie, również komfortowo z nich korzystać.
Dywany do przedszkola muszą posiadać nastręczane rozporządzeniem atesty (przejdź na www). Zalicza się do nich dokument świadczący o zgodności artykułu z zasadami Unii Europejskiej, atest potwierdzający, że w czasie ewentualnego pożaru ogień nie będzie się rozprzestrzeniał po wykładzinie, a spalająca się wykładzina nie będzie wysyłała toksycznych oparów, atest higieniczny wydawany przez Państwowy Instytut Higieny, również certyfikat antypoślizgowości. W przedszkolu, w sali, w której najmłodsi bawią się na podłodze należałoby wybrać praktyczne, delikatne surowce. W takim przypadku prawidłowo sprawdzi się przyjemna w dotyku wykładzina pętelkowa.
dzieci bawiące się w przedszkolu
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Najpoprawniej wybrać taką, która jest wyposażona w specjalny podkład. Dzięki temu podłoże okaże się miękkie i odporne na przedostawanie się kurzu z podłogi, także przenikanie zabrudzeń pod wykładzinę. W przedszkolu warto zastosować towary o rozmaitej fakturze i barwach. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku płytki dywanowe, które zapewniają utworzenie pomysłowych deseni na posadzce. Od szachownicy, przez przyciągające wzorki, do określenia rejonów komunikacyjnych, bądź zabawy i nauki. Specjalną wartością płytek jest możność wymiany elementu wykładziny w wypadku zanieczyszczenia, albo uszkodzenia.
Dywan do przedszkola musi pod każdym względem tworzyć idealne wyposażenie każdej sali.
Stworzone z wysokiej jakości tworzyw, muszą być w całości bezpieczne dla zdrowia maluchów.

Zobacz ciekawe ceny. Dywany w przedszkolu każdego dnia są poddawana próbom na wytrzymałość, dlatego należy zwrócić uwagę na to, aby podkład cechowała odporność na zabrudzenia i możliwość łatwego czyszczenia.